Kurumsal

İzmir de 1977 yılında iki genç girişimci kardeş tarafından kurulan Ruba, “ Yalnızca Erkek Pantolon” felsefesiyle kurulmuştur. Kuruluşumuz, Türkiye’de kentleşmenin başladığı ve beraberinde seri üretim ile hazır giyim ihtiyacının daha yaygın olduğu yıllara denk gelmektedir. 

Bugün sektörde 40. senesini dolduran Ruba Pantolon, erkek giyim alanında ekol yaratmış, misyonları tasarım ve inovasyon olan tecrübeli üretici bir aile şirketidir. Kurulduğu ilk günden itibaren önceliği dinamik bir stil, kaliteli malzeme, kusursuz işçilik ve özgün bir kalıp olmuştur. Ruba günümüzde modern çizgisini geleneksel ifadeleri de içine alan zamansız parçalara dönüştürmek olan çağdaş üretim anlayışa sahiptir. Bugün İzmir Sarnıç’ta, 4.800 metrekare alana yayılan modern üretim tesislerinde,

Türkiye'nin  en iyi kalıp kesimlerine sahip pantolonlarını, uzman ellerde adeta bir terzi mahareti ve yüksek kalite standartlarında üretmeye devam etmektedir.

RUBA Pantolonlarının üretiminde kullanılan kumaş ve aksesuarlar, dünyanın kendi konusunda en kaliteli üretim yapan firmalarından temin edilmekte ve yüksek kalite standartlarına  sahip olmasına özellikle dikkat etmektedir.

RUBA Pantolon Türkiye’nin 500 den fazla değişik perakende noktasında bulunan butik mağazalarında tüketicisi ile buluşmaktadır. Bugün 14 ayrı AVM ve 2 cadde mağazası ile RUBA ürünlerini satan Türkiye’nin ilk pantolon konsept mağazasına sahibidir.